Dr. Mehmet Sürmeli'nin kişisel web sitesine hoşgeldiniz.

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kafirlerin salih ameli yoktur

e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 11
ZayıfEn iyi 

 

 

 

"Kafirlerin Salih ameli Yoktur."

Bu videoyu izledikten sonra kafanızdaki "İman - Tevhid" bağlamındaki bir çok soruya cevap bulabileceksiniz. İşte bu sorulardan sadece bazıları :


- "Kafir, inançsız insanların salih ameli olur mu?
- "İrtidat eden (dinden dönen) kimsenin müslüman iken yaptığı salih ameller kabul olur mu?"
- "İman nedir? İmanın rükunları nelerdir?"
- "Bid'at ekolleri nelerdir?"

ve devamı izleyeceğiniz videoda,

 

Buyurun izleyin:Yorumlar  

 
+1 #9 zeyneb 10-12-2011 22:42
Evrensel degerler edilgendirler, etken olamazlar bu sebepten de bizler Allahin koydugu degerleri daha üstün buluruz ve Allah tarafindan kabul edilen salih amelleri yine Allahin kendi tanimlamasiyla kabul ederiz. dünya literatürü dediginiz sey ise yine insanlarin ürünüdür ki baskalarinin tanimlamalari bizi baglamaz. Biz yasadigimiz toplumda yasayan insanlarin genelinin kabul ettigi degerleri degil, hatadan münezzeh olan Allahin insanlar icin koydugu degerleri daha üstün görürüz. yani öngördügünüz zamana göre degisken olan degerler bizler tarafindan dikkate alinmamaktadir, umurumuzda da degildir. size de herseyden herkesten üstün olan Allahin koydugu degerlere bir göz atmanizi tavsiye ederim.
Allaha emanet...
Alıntı
 
 
0 #8 zeyneb 10-12-2011 22:42
Sayin Mesut Dogru,
Evrensel degerler diye adlandiridigini z standartlar insanlar tarafindan olusturulmus degerlerdir. Bu evreni yaratan, ve yöneten Allah`in koydugu degerler insanlarin kendilerinin uydurduklari degerlerden cok daha üstündür
,zamana ve sahislara göre degismez.
Alıntı
 
 
-1 #7 tarık özer 19-07-2011 12:17
başka söze ne hecet...
Alıntı
 
 
0 #6 tarık özer 19-07-2011 12:10
103 - De ki: Amelleri en çok boşa gidenleri size bildirelim mi?

104 - Onların dünya hayatında çalışmaları boşa gitmiştir. Oysa onlar güzel işler yaptıklarını sanıyorlardı.

105 - İşte onlar, Rabblerinin âyetlerini ve O'nun huzuruna çıkacaklarını inkâr etmişlerdir de bu yüzden iyilik altında yaptıkları bütün amelleri boşa gitmiştir. Artık kıyamet günü onlar için hiçbir ölçü tutturmayız.

106 - İşte böyle, onların cezaları cehennemdir. Çünkü inkâr etmişler ve benim âyetlerimi, peygamberlerimi alaya almışlardır.

KEHF 103-104-105-106
Alıntı
 
 
+2 #5 MEHMET BAŞ 27-04-2011 05:51
sn mesut doğru kardeşim
HUCURAT SÜRESİ 2 AYETTE
Peygamberimiz (sav)'e karşı seslerini yükselten mü'minlerin bile amellerinin boşa gideceği bildirilir.
Zaten kafir yaptığı ameli sadece dünya menfaati için yapar (ister maddi, ister psikolojik tatmin, isterse iç huzuru) ama ahirette hiçbir nasibi olamaz, zira zaten inanmamaktadır. Vesselam
Alıntı
 
 
0 #4 mesut doğru 18-04-2011 16:26
selam...
sn üstad!
dilerseniz sizinle "kafir nedir?" sorusunun cevabını arayalım...
gerçek manada kafir nedir kimdir?
seküler/somut dünyayı red edip hayatı varlığı ve yokluğu bilinmeuen ve asla bilinemeyecek olan delili salt inanç olan bir tanrıya atfen siyaseti benimsemekmidir ?
yoksa yaşadığı dünyayı benimsemek hayatı kabullenerek bilinç altı ilahları ve bu ilafhlara atfen ifade edilen buyrukları red etmekmidir?
Alıntı
 
 
-2 #3 mesut doğru 17-04-2011 12:33
hasılı 1400 evvel yaşadığı iddia edilen lakin tarih bilimince yaşayıp yaşamadığı asla delillendirilem eyen bir bireye atfen antik dönem beyanlarını baz alarak günümüz dünyasında bu düşünceler ile pozitif insanları sadece kendileri gibi düşünmediği için tard edecek dini motifli beyanlarda bulunmak ve bu beyanları tanrısal metinlere! bağlayıp varlığı ve yokluğu asla bilinemeyecek olan tanrıyı! bu tarz insani siyasetlere alet etmek ve "kur'an diyorki" ile başlayıp iyi insanları "kafir" damgası vurarak ötekileştirmek insanlığı birleştirmek ve iyilikleri çoğaltmak adına uygulanan doğru yol ve yöntem olmayacaktır...
saygılarımla mesut doğru.
Alıntı
 
 
-4 #2 mesut doğru 17-04-2011 12:26
selam...
sn üstad!
sizde bilirsinizki salih/iyi amel herhangi bir dine veya dinin şartlarına/çerçevesine veya bir ideolojiye indirgenemez.
salih/iyi amel evrensel değer olup insanın/insanlığın ve varlığın her an ve sürekli ihtiyacı olan dinli dinsiz ayıt edilmeksizin ifa edilen işler olup herhangi bir dinin çerçevesine veya o dinin tanrısının arzusuna indirgememez...
evrensel bir değeri(iyi işleri)bir dine veya dinin bir şartına mal etmek ve dinin bu şartını yerine getirmediği için yapılan tüm iyi iş/salih ameli yok saymak öncelikle aklın ve tanrısal mantığın alabileceği bir düşünce değildir...
öncelikle "kafir" ifadesinin dünya literatüründe hiç bir değerinin olmadığını bilmenizi istirham ederken soyut dünya arzularının somut dünya iyiliklerine gem vurmasını asla kabul edemeyiz.
Alıntı
 
 
+5 #1 AHMET 11-04-2011 01:08
Sevgili Hocam, ağzınıza, kalbinize ve aklınıza sağlık. İman ve Tevhid' i doğru anlamanın ipuçlarını bulduğumuz bu dersinizi çok faydalı buldum. Teşekkürler.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BURADASINIZ Konferans ve sohbetleri Kur'an Dersleri Kafirlerin salih ameli yoktur